Z dějin jednoho rodu


 
                                               300 let rodu Jemelka - Jemelík s kořeny v Sušicích a okolí
 


Vzpomínky Msgre. Františka Jemelky


Předchozí strana  
40.
 
 

Mařenka jíti již jenom k oknu. Plný ochoty kyne tu z cesty na pozdrav P. Štrajt. Přinesl zásobu čtení a to prý nejde telefonicky poslat. Mluvím tedy zase do dálky. Vždyť je venku teploučko a větrat je též potřeba. Bdělá stráž pak nikoho nepustí na blízkost nebezpečnou. Tak už ani opravděnského telefonu nepotřebujeme. Ostatně pro pacienty jest nejlepší telefon nebeský. Ten funguje výborně - akutní otázka tedy rozřešena.

A přece náš telefon bez drátu i bez aparátu nás nakonec ošidil. Před Hromnicemi udeřila nová zima. Okna zamrzla - bylo po telefonu.

Stěžuji si panu doktorovi. Jeho soucitné srdce ví však hned odpomoci. "Co jste chtěl velebný pane telefonovat, napište na papír, siostra zrobí kabelku, do ní vložíme Vaše listy, uzavřeme vše dobře a otočíme lysolovým obkladkem a to donesem do trestnice do desinfekce a pak už Vaše psaná slova mají volnou cestu do světa."

"Ach příliš velká laskavost pane doktore. To mohou míti Noviny zpod Radhoště novinářskou raritu feuilleton nejen censurovaný, ale i desinfikovaný! Ale za to musejí slevit něco z těch tří týdnů, ke kterým mne ještě posledně odsoudily do isolace! Pravda pane doktore, že už tento týden začnu karanténu?"

"Jest!"

"Bohudíky!"

 
 

Další strana          
1 - 10    11 - 20    21 - 30    31 - 40    41 - 50    51 - 60    61 - 70    71 - 80    81 - 90    91 - 100   

31          32          33          34          35          36          37          38          39          40


Zpět na
Zajímavosti, vzpomínky, cestopisy, osobnosti ...


© 2010, Sušice u Přerova, Karel.Jemelka@seznam.cz